Geçtiğimiz yıl, Alakarga Yayıncılık etiketiyle raflarda yerini alan ve Suat Duman’ın dördüncü ve son romanı olan Rakun haftanın önerisi. Polisiye/suç romanlarıyla kendisini tanıdığımız, akıcı ve kıvrak diliyle okuru akışa dahil eden ve etkileyici kurgusuyla merak unsurunu hep canlı tutan Duman, bu kitabıyla da okurları şaşırtmaya devam ediyor.

Rakun’un, okunması gayet keyifli bir roman olduğunu söylemem lazım öncelikle. Elbette birçok polisiye eser, doğası gereği eğlenceli olmaya adaydır. Ancak Rakun, yarattığı özgün karakterlerle, durum, olay ve mekanların zekice betimlenmesiyle, anlatıcıların çeşitlenmesi ve kurgu derinliğini git gide arttırmasıyla türünün oldukça başarılı bir örneği olmuş. Ayrıca kitabın kapak görselinin güzelliğinden bahsetmeden geçmenin haksızlık olacağını düşünmekteyim.

Bir polisiye romanının konusundan bahsetmeyi sevmem, bana kalırsa her şeyiyle sürpriz olmalıdır. O yüzden kitabın arkasında yazan “sıradan taksi şoförü Can’ın eline tutuşturulan bir Picasso tablosuyla eve dönerken başına geleceklerin farkında bile olmadığı” bilgisini aktaralım ve kitabı okuma kararı almanız ümidiyle öneri yazımızı burada noktalayalım.

İyi kovalamacalar “Sevgili Okur”…

Beğenip beğenmediğiniz konusunda hiçbir fikrimiz yok...

O yüzden bu yazıya geri bildirim verebilir misiniz?

Ortalama oy: 4 / 5. Oy sayısı: 1

İlk defa oylanacağım...

Beğendiğinize sevindik...

Peki sizinle sosyal medyada da buluşmak istesek...

Tüh...

Beğenmeme nedeniniz öğrenebilir miyiz?

Dökün içinizi gitsin...