Ayakkabı tamircisi babanın kızı, küçük yaşlardan beri astronot olmak istemektedir. Bu hayalini desteklemek amacıyla babası astronot ayakkabısı yapar ve küçük kız okula o ayakkabı ile gidip gelir. Babası, küçük kızın ilkokul ve lise yıllarında giydiği tüm ayakkabıları tamir edip depodaki kutuya koyar. Bu ayakkabılar, kızın hayatının farklı dönemlerinde attığı adımlara birer imge niteliğinde olabilir. 

Kızın okuldaki başarısızlıkları karşısında ve zor dönemlerinde babası destek olmaktadır. Yemek masasında, gerek yemeğinin bir miktarını kızının tabağına koyarak gerek evden çıkmadan meyve almasını isteyerek kızına destek olmaktadır. Kızı okul hayatında başarısız olmuş ve hayalleri konusunda umutsuzluğa kapılmıştır. 

Bir gün eve geldiğinde babasının vefat ettiğini görür. Bunun üzerine kendini toplanıp biraz da minnet duygusuyla, derslerine ağırlık verir. Hayallerine kavuşmasını sağlayan son motivasyon kaynağı depoda bulduğu ayakkabı kutusudur. Büyük umutlarla ve hayallerle başladığı bu yolcuğunu ve ilerleyişini gösteren bu kutu, ona gerekli motivasyonu sağlamış; başarı yolu, zamanında atılan küçük bir adımla aslında başlamıştır.

Beğenip beğenmediğiniz konusunda hiçbir fikrimiz yok...

O yüzden bu yazıya geri bildirim verebilir misiniz?

Ortalama oy: 0 / 5. Oy sayısı: 0

İlk defa oylanacağım...

Beğendiğinize sevindik...

Peki sizinle sosyal medyada da buluşmak istesek...

Tüh...

Beğenmeme nedeniniz öğrenebilir miyiz?

Dökün içinizi gitsin...