Merhabalar, bu yazıda ve gelecek yazılarımda, dinlediğim müzik türlerinden, favori gruplarımdan ve solistlerden bahsedeceğim. Genellikle metal müzik tercih etmekteyim. Metal müzik genelde sadece “Heavy Metal” müzikten ibaret sanılır ve sanki her şarkıda brutal vokal dediğimiz ya da insanların bu vokal türünü anlatırken kullandığı “böğürmeli” vokallerden oluştuğu düşünülür. Ancak metal müziğin türleri vardır tabi ki. Mesela metal müzik türlerinden “Thrash Metal” ve bir thrash metal grubu olan “Megadeth” grubu favorilerimdir. Elektro gitar, bass gitar ve bateri enstrümanlarını sevmeyen insanlar metal müziği dinleme konusunda sıkıntı çekebilir. Ancak rock müzikle ya da metal müziğin herhangi bir türüyle geçmişi olanlar eminim megadeth grubunu ve şarkılarını seveceklerdir.

Bugün için Megadeth grubundan bahsederek başlayacağım ve “Top 5” listemi sunacağım. Ardından dinlenmesi gereken ve tam anlamıyla “bu bundan daha iyi “diyemediğim diğer şarkılarını önereceğim. Kaldı ki ilk 5 şarkımda da çok emin değilim çünkü hepsi çok iyidir benim gözümde.  Sadece birinci şarkımdan eminim, zaten bu şarkı benim için tüm zamanların en iyi şarkısıdır. Şarkının adı” Addicted to Chaos” ‘tur. Şarkı aslında ilk dinlediğimde ilgimi çekmemişti çünkü hemen öncesinde gene Megadeth’ten “New World Order” isimli şarkısını dinlemiştim ve ondan etkilenmiştim. Bir de Addicted to Chaos’u kulaklıksız direk telefon hoparlöründen dinlemiş olmamın da etkisi büyüktür.  Buradan ufak bir öneri yeni şarkılar arıyorken bulduğunuz şarkıları mutlaka kulaklıkla dinleyin 🙂 aksi taktirde belki de “all time favourite” şarkınızı kaçırabilirsiniz.

İlk sırada dediğim gibi “Addicted to Chaos” bulunur. Bu şarkı, çok ilginç olarak Megadeth’in hiçbir konserinde çalınmamıştır. Albüm konserinde dahi çalınmamıştır. Açıklaması, hayranlar tarafından beğenilmemiş olması kuvvetli muhtemel gibi görünüyor. Ben kesinlikle tam tersi yönde düşünmekteyim. Şu an için “addicted to addicted to chaos” durumundayım denebilir. Tabi siz de karar verebilirsiniz önerilerden sonra.

2. sırada “Symphony of Destruction” şarkısı bulunmaktır. Bu şarkı sonralarda keşfettiğim şarkılarından olup gitarla da çalınması zevkli bir şarkıdır. İlgisi olanlar için yazmam gerekirse.

3. sırada she wolf isimli şarkı gelir. Bu şarkının en iyi yanı son kısmındaki gitar solosudur. En sevdiğim gitar soloları içerisinde zirvede yer almaktadır.

4. sırada “a tout le monde” şarkısı gelir. Nakarat kısımların Fransızca olması şarkıya güzel bir hava katmış bence. Megadeth’in sevdiğim yavaş ve dinlendirici şarkıları arasında yer alır.

Son olarak “Countdown to extinction” isimli şarkısını koymak istiyorum. Çok kararsız kalarak koydum. Dediğim gibi sadece ilk sıradan eminim, gerisi biraz “top 5” olsun diye.  

Bu liste dışındakilerden ise direk isim isim yazayım. 3 şarkı daha eklemeliyim net olarak. “13” , “ I thought I knew It all” ve “trust”. Tabiki daha eklenebilecek onlarca sevdiğim şarkısı var ama bu yazı için şimdilik yeterli bunlar diye düşünüyorum. Bir dahaki sefere başka metal türlerinden ve sevdiğim solistlerden şarkılar paylaşacağım. Umarım beğenilirler.  

Son 3 şarkının linkleri sırayla:

Beğenip beğenmediğiniz konusunda hiçbir fikrimiz yok...

O yüzden bu yazıya geri bildirim verebilir misiniz?

Ortalama oy: 5 / 5. Oy sayısı: 2

İlk defa oylanacağım...

Beğendiğinize sevindik...

Peki sizinle sosyal medyada da buluşmak istesek...

Tüh...

Beğenmeme nedeniniz öğrenebilir miyiz?

Dökün içinizi gitsin...