Son zamanlarda keşfettiğim bir şarkıcı Melike Şahin. Deli Kan, Tutuşmuş Beraber gibi harika şarkılarını da duymuş olabilirsiniz ancak ben kendisini keşfettiğim şarkıyı önermek istedim. Kendisini Baba Zula’dan biliyor olabilirsiniz, uzun bir süre vokalistliğini yapmış. Melik Şah ismini duymuşsanız yine aynı kişiden bahsediyoruz demektir.

Melike Şahin farklı bir yolda diyebilirim. 2020’yi düşündüğümüzde “eskide kalmış” diyebileceğimiz sesleri ve nağmeleri modern seslerle harmanlayıp kulağımıza hem bizden hem de günümüzden şarkılar sunuyor. Şarkılarında ud ve kanun, gitara ve modern bir söyleyişe eşlik ediyor. Sonucunda da başarılı eserler ortaya çıkıyor. Bunları hep eski şarkıları cover’layarak değil, kendi söz ve müzikleriyle yapıyor. Bu da ortaya koyduğu eserlere özgün bir değer sağlıyor. Bir anlamda geçmişten oldukça aşina olduğumuz tarzın son güncellemeleri almış halini dinliyoruz diyebilirim.

Daha fazla uzatmaya gerek görmüyorum. Kara Orman’ı dinlediğinizde diğer şarkılara da göz atmak isteyeceksiniz. Zaten biliyorsanız, bir kez daha dinlemek keyifli olacaktır.

Beğenip beğenmediğiniz konusunda hiçbir fikrimiz yok...

O yüzden bu yazıya geri bildirim verebilir misiniz?

Ortalama oy: 0 / 5. Oy sayısı: 0

İlk defa oylanacağım...

Beğendiğinize sevindik...

Peki sizinle sosyal medyada da buluşmak istesek...

Tüh...

Beğenmeme nedeniniz öğrenebilir miyiz?

Dökün içinizi gitsin...