Son dönemlerin epey popüler olan ancak yine de gözlemlediğim kadarıyla birçok kişi tarafından izlenmeyen bir Netflix dizisi Love, Death & Robots. Aslında buna antoloji demek yanlış olmaz sanıyorum ki, bir animasyon bilim kurgu antolojisi.

Yaklaşık 10-15 dakikalık 18 bölümden oluşuyor dizi. Tam bir atıştırmalık gibi geliyor önce, zamanınızı almayan ve sizi yormayan bir anlatı. Ancak kimi bölümlerde böyle olmadığını görebiliyorsunuz. Derinliği ve anlatmak istedikleri ya da hissettirdikleriyle kimi bölümler insana 2 saatlik filmin veremeyeceklerini verebiliyor. Özellikle 14. bölüm olan Zima Blue (Zima Mavisi) hakkında sayfalarca şey yazılabilirdi. Belki sayfalarca değil ama ben de bir şeyler karaladım, gelecek hafta KifiSanat’ta olacaktır büyük ihtimalle. Eğer o bölümü beğendiyseniz/beğenirseniz, takipte kalmanızı öneririm.

Dizinin en dikkat çeken taraflarından biri de neredeyse her bölümün farklı yönetmenlerce çekilmiş olması ve böylece her bölümün kendine has bir animasyon tarzı olması. Böylece bölümlerin havası ve hissettirdikleri sürekli değişiyor, sizi sıkmıyor.

Animasyon veya bilim kurgu sevenlerin kaçırmaması gereken, ancak genel olarak herkes için önerebileceğim başarılı bir yapım Love, Death & Robots.

İyi seyirler…

Beğenip beğenmediğiniz konusunda hiçbir fikrimiz yok...

O yüzden bu yazıya geri bildirim verebilir misiniz?

Ortalama oy: 0 / 5. Oy sayısı: 0

İlk defa oylanacağım...

Beğendiğinize sevindik...

Peki sizinle sosyal medyada da buluşmak istesek...

Tüh...

Beğenmeme nedeniniz öğrenebilir miyiz?

Dökün içinizi gitsin...