IMDb: 7.2

Peter Rock’un My Abandonment adlı kitabından uyarlanan ve esasında gerçek bir yaşantıya dayanan Leave No Trace “ölmeden önce izlenmesi gereken x film” listesine girmeli mi bilmem fakat izledikten sonra pişmanlık yaratmayacağına kesin gözüyle baktığım bir film. Şu “az (yeterli) oyuncu, az (yeterli) diyalog” olanlardan…

İlk gösterimi 2018 Sundance Film Festivali’nde yapılan filmin yönetmeni Winter’s Bone izleyenlerinin tanıyacağı Debra Granik, başlıca oyuncuları Thomasin McKenzie (Tom) ve Ben Foster (Will).

Bu, filmi izlemeye başladığınızda, insanlardan uzakta yaşayan bir baba – kızın hikayesi. Az (!) diyaloglardan ve az (!) oyuncu kadrosundan sıkılmadan merakla devam ettiğinizde ise Travma Sonrası Stres Bozukluğu yaşayan bir askerin güvenli alanda kalma mücadelesi ve muhtemelen kendini bildi bileli babasının peşinde sürüklenen bir genç kızın yaşama, babasına ve kendine karşı sergilediği güçlü duruşunun hikayesi. Aslında iki kişi için de oldukça zor olan bu durumun şatafattan uzak, oldukça yalın ve yeterli bir biçimde perdeye aktarılışı filmi 16 ödüle ve 76 adaylığa götürmüş.

İzlemezseniz ne kaybedeceğinizi sizlere söyleyemem fakat izlerseniz mutlaka kazanacağınız bir şeyler olacaktır.

Beğenip beğenmediğiniz konusunda hiçbir fikrimiz yok...

O yüzden bu yazıya geri bildirim verebilir misiniz?

Ortalama oy: 2 / 5. Oy sayısı: 1

İlk defa oylanacağım...

Beğendiğinize sevindik...

Peki sizinle sosyal medyada da buluşmak istesek...

Tüh...

Beğenmeme nedeniniz öğrenebilir miyiz?

Dökün içinizi gitsin...