Inside Out, Pixar’ın 2015 yapımı animasyon filmi. Yönetmenliğini Pete Docter yapıyor, bu onun Up (Yukarı Bak)’tan sonraki ilk filmi. 73. Altın Küre ve 88. Akademi Ödüllerinde en iyi animasyon ödülüne layık görüldü. Tüm bunlardan da anlaşıldığı gibi film sahiden harika. Bu kadar övdükten sonra çok spoiler vermeden biraz anlatalım filmi.

Filme Riley adlı bir kızın beyninin içinde başlıyoruz. Burada Neşe, Üzüntü, Korku, Tiksinti ve Öfke olmak üzere beş duygu yaşıyor. Bu beş duygu, beynin yönetim merkezinde yer alıyor ve Riley, bu duyguların yönetmesiyle yaşıyor. Tabi ki diğer herkes gibi…

Bu fikir bile çok merak uyandırıcı değil mi? Tabi ki film bununla sınırlı kalmıyor. Neşe’nin beynin içindeki yolculuğu, bu yolculuk sırasında beynin farklı işlevlerini ve özelliklerini keşfi, diğer duyguların şahıslarına münhasır özellikleri ve harika sahneler sizi bekleyenler arasında.

Lafı çok uzatmayalım. Pixar kalitesinde, konusuyla, sahneleriyle, seslendirmeleriyle (Türkçe) gayet başarılı bir film. Atıştırmalıklarınızı ve içeceğinizi alın, yerinize güzelce yerleşin ve animasyonun keyfini çıkarın.

Beğenip beğenmediğiniz konusunda hiçbir fikrimiz yok...

O yüzden bu yazıya geri bildirim verebilir misiniz?

Ortalama oy: 0 / 5. Oy sayısı: 0

İlk defa oylanacağım...

Beğendiğinize sevindik...

Peki sizinle sosyal medyada da buluşmak istesek...

Tüh...

Beğenmeme nedeniniz öğrenebilir miyiz?

Dökün içinizi gitsin...