İlk defa 1918 yılında yayımlanmış bir kitap Meczup. Halil Cibran, Lübnan asıllı Amerikalı bir yazar. Düşünce yazıları, öyküleri, romanları ve şiirleri var. Meczup da minimal öykülerden oluşan tatlı bir kitap. Cibran’ın dili kullanmaktaki ustalığını, bir çeviri kitap olmasına karşın seziyorsunuz ve kullandığı dil huzurlu bir okuma deneyimi sunuyor.

En önemli eseri olarak Ermiş gösteriliyor Cibran’ın, okumamışsanız Meczup’tan önce ya da sonra okumalısınız. Sadece Arapça konuşan insanlar tarafından değil, Batı dünyasında da oldukça büyük yankı uyandırmıştır. İngiliz dilini de Arapça gibi büyük bir ustalıkla kullanabildiği söyleniyor. Hem dili, hem felsefi ve politik düşünceleriyle dünyada birçok kişi tarafından sevilen bir yazar ve şair Halil Cibran.

Belki mükemmel bir kitap değil Meczup. Ancak keyifle okuyabileceğiniz, sizden sürekli okumanızı beklemeyen ve ara ara sıkıldığınızda bir yerinden açıp keyfinizi yerine getirebilecek bir kitap Meczup. Bundandır öneri.

İşte böyle meczup oldum ben. Özgürlüğü ve huzuru buldum meczupluğumda; yalnızlığın özgürlüğünü ve anlaşılmamış olmanın huzurunu… Çünkü bizi anlayanlar içimizdeki bir şeye de egemen olurlar.

Halil Cibran, Meczup

Beğenip beğenmediğiniz konusunda hiçbir fikrimiz yok...

O yüzden bu yazıya geri bildirim verebilir misiniz?

Ortalama oy: 0 / 5. Oy sayısı: 0

İlk defa oylanacağım...

Beğendiğinize sevindik...

Peki sizinle sosyal medyada da buluşmak istesek...

Tüh...

Beğenmeme nedeniniz öğrenebilir miyiz?

Dökün içinizi gitsin...