İki çocuk, evlerinden çok uzakta oyun oynamaktadır. Sürekli birbirleriyle inatlaşan ve birbirini kandırmaya çalışan 10 yaşlarında iki erkek çocuğu, eğlenceli vakit geçirmektedir. Kimi zaman trenin üstüne tırmanıp birbirlerine çakıl taşı atmak gibi tehlikeli sayılabilecek işlere de kalkışmakta olsalar yaşları gereği tehlikeyi ve şakanın boyutunu kavramaktan uzaklar.

Gölün çevresinde bataklığa saplanan Tyler’ın şaka yaptığını düşünüp yardım etmeyen Benjamin, kendi aralarında tuttukları skorda önde olduğunu söyleyerek dans eder. Tyler bataklığın kenarına saplandığı için kendini kurtarmayı başarır ve bunun üzerine kendisiyle alay eden arkadaşı Benjamin’i bataklığa atar ve gülmeye başlar. İki çocuk şakanın boyutunu kavrayamamanın bedelini ağır bir şekilde öderler. Benjamin’i kurtarmayı bir türlü başaramayan Tyler yardım çağırmaya gider ancak ne yardım bulabilmiştir ne de gereken zamanda geri dönebilmiştir. 

Arkadaşının ölümüne sebep olan çocuk, bu durumun etkisi ile şuursuzca etrafta dolanırken bir hanımefendi arabasıyla yanaşıp yardım talep eder. Küçük çocuk konuşmakta çok zorlanır, çoğu zaman kafa sallamaktan öteye geçemez. Kadın onu eve bırakırken yolda ani fren yapar, az daha tilkiyi öldüreceklerdir. Bunun üzerine küçük çocuk dayanamaz ve gözleri dolmaya başlar. Kısa film böylece sona erer.

Görüntü kalitesi ve oyunculuk olarak oldukça başarılı bir film. Bataklık ve sondaki tilki ile film, insan ile doğa arasındaki ilişkiye değinmektedir.

Beğenip beğenmediğiniz konusunda hiçbir fikrimiz yok...

O yüzden bu yazıya geri bildirim verebilir misiniz?

Ortalama oy: 5 / 5. Oy sayısı: 1

İlk defa oylanacağım...

Beğendiğinize sevindik...

Peki sizinle sosyal medyada da buluşmak istesek...

Tüh...

Beğenmeme nedeniniz öğrenebilir miyiz?

Dökün içinizi gitsin...